Столетникът Марин Нейков бе поздравен от кмета на Ловеч Корнелия Маринова

По повод стогодишния юбилей на Марин Русанов Нейков кметът на Община Ловеч Корнелия Маринова посети днес ловчалията у дома му и го поздрави. Връчи му кошница с плодове и лакомства, както и поздравителен адрес. Корнелия Маринова изрази задоволство от добрата кондиция на столетника и му припомни, че преди пет години са се виждали. Бай Марин отвърна, че е „навършил първите си сто години и започва нови“. За него се грижат синът Огнян и дъщерята Росица, има и двама внуци. През 2022 се е родил и правнукът Боян, което е голяма радост във фамилията. „Благодаря Ви  за труда и усилията, за патриотизма и самоотверженост през Вашия дълъг жизнен път. Бъдете още дълго време жив и здрав и да се виждаме по-често“, обърна се кметът към домакина.

Столетникът е роден на 14 юни 1922 г. Има чин поручик (старши лейтенант) от запаса. Участвал е във Втората световна война, на 22 години е ръководил взвод. През  1944 г. е участвал в настъплението към град Печ, Унгария. После е учител  на много места – от Медковец през Тръстеник до Ловеч. Работил е и като стругар в „Елпром“, после в „Материално снабдяването“ и „Миролюбец“.

Днес вече нямам връстници, шегува се той.

Ветеранът е получил поздравления  от Областния съвет на СВВБ – Ловеч, от Централния съвет на ветераните на войните в София и др.  Министърът на отбраната Драгомир Заков го е наградил с плакет „Свети Георги“ по повод стогодишнината.

Избрани новини

Leave a Reply

Ловеч 24