Спорт

ВЛАДИМИР ИЛИЕВ ОТНОВО Е ГЕРОЙ

Със добър старт започнаха троянските биатлонисти в спринта в Контиолахти, с който се поднови Световната купа след Олимпийските игри. Владимир Илиев сбърка по веднъж във всяка от двете стрелби, за да финишира 25-и. Руснакът Антон Шипулин, недопуснат до участие на Олимпийските игри, показа отлична форма и постигна първата си победа за сезона.
В спринта Емилия Йорданова остана 67-а, а Десислава Стоянова не стартира поради заболяване.
Владо стана герой за българския отбор, т.к. участва в двете щафети-смесената класическа(18-то място) и единичната(24-то) в един ден. Биатлонистите на Италия спечелиха малката световната купа в смесените щафети, а французите Анаис Шевалие и Антонен Гигона от Франция в единичната.
През слеващата седмица вълнуващите битки в биатлона продължават в меката на този спорт Холменколен